Partnerzy Programu

Zachęcamy do zapoznania się z aktulanym katalogiem, zawierającym listę partnerów programu "Karta Dużej  Rodziny Powiatu Szamotulskiego" wraz z oferowanymi przez nich ulgami.

Katalog Partnerów Programu

Oferta dla przedsiębiorców

W marcu 2014 roku Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie Powiatu Szamotulskiego programu „Karta Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego”. Program ma promować i wspierać rodziny wielodzietne oraz rodziny zastępcze a także pomagać w zwiększaniu szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowujących się w tych rodzinach.

Partnerem może być każdy podmiot, który oferuje zniżkę czy inną korzyść posiadaczom karty. Dla partnera programu udział w nim to forma reklamy oraz dotarcia do kolejnej grupy klientów. Partnerzy sami ustalają rabaty cenowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Mogą być to zniżki na dokonywane zakupy w placówkach handlowych i usługowych, zniżki w przedszkolach niepublicznych, w niepublicznych placówkach medycznych, kulturalnych i obiektach sportowych, rabaty na naukę w szkołach języków obcych, zniżki przy korzystaniu z oferty lokali gastronomicznych, hoteli, pensjonatów, aptek, zniżki przy korzystaniu z usług sektora turystycznego… Katalog ten zależy od Państwa.

Zachęcamy przedsiębiorców, urzędy i instytucje do wzięcia udziału w projekcie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
61 29 22 674
61 29 20 320
lub drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Karta Dużej Rodziny - krok po kroku

Czy mogę otrzymać Kartę Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego?

Karta Dużej Rodziny  przeznaczona jest dla rodzin mieszkających w Powiecie Szamotulskim, wychowujących co najmniej troje dzieci oraz dla wszystkich rodzin zastępczych.

Karta przeznaczona jest dla rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzica (opiekuna prawnego) mającego na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:
a) w wieku do 18 roku życia
b) lub do 25 roku życia w przypadku kontynuowania nauki
c) lub powyżej 25 roku życia legitymującego się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z niepełnosprawnością przysługuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy.

W przypadku rodzin zastępczych nie jest ważna liczba dzieci w rodzinie!

Co zyskam przyłączając się do programu?

Przystępując do Programu zyskujesz zniżki i ulgi oferowane przez Partnerów programu lokalnych przedsiębiorców, na świadczone przez nich usługi. Pełna lista zniżek znajduje się w zakładce „Partnerzy programu”.  

Jak przystąpić do programu?

 

Etap pierwszy: Wypełnij i złóż wniosek

Wypełniony wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego (wzór) złożyć można w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach przy ul. Wojska Polskiego 1, w pokoju 5 (parter) w godzinach pracy Centrum.

Wniosek wypełnia jeden z rodziców (opiekunów prawnych).

Składając wniosek należy mieć przy sobie:

  1. w przypadku rodziców lub opiekunów - dowód/dowody tożsamości ze zdjęciem;
  2. w przypadku dzieci w wieku szkolnym - aktualną legitymację szkolną;
  3. w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia - aktualną legitymację szkolną;
  4. w przypadku studentów do 25 roku życia - aktualną legitymację studencką;
  5. w przypadku dzieci w wieku od 0 do 6 lat - oryginał aktu urodzenia;
  6. 6.w przypadku dziecka niepełnosprawnego w wieku powyżej 25 lat - decyzję o przyznaniu świadczenia pielęgnacyjnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego na to dziecko.

Dokumenty są tylko do wglądu dla osoby przyjmującej wniosek.

 

Etap drugi: Odbierz Kartę

Jeżeli wniosek zostanie zweryfikowany pozytywnie, karta zostanie wydana w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku. Każda osoba składająca wniosek zostanie poinformowana o terminie i miejscu odbioru karty.

Na Karcie znajdzie się imię, nazwisko, numer karty oraz data jej ważności.

 

Etap trzeci: Korzystaj z uprawnień

Od momentu wydania Karty Tobie i Twojej rodzinie przysługują wszystkie aktualnie obowiązujące ulgi i zniżki.

Aby skorzystać z Karty musisz mieć przy sobie dokument tożsamości, Twoje dziecko aktualną legitymację szkolną lub studencką.

Lista ulg będzie stale aktualizowana, a także poszerzana o nowe przedsiębiorstwa będące Partnerami Karty Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego!

Projekt WRPO
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej
Karta Dużej Rodziny
System Obsługi Wsparcia